Ultimele poze

 

Ziua Școlii Gimnaziale Constantin Brâncoveanu Vasilați

Regulament de ordine interioara

Regulament de organizare si functionare

15 februarie- Ziua Națională a Lecturii

Minute de lectură

" A citi înseamnă a învăța. E o forma de experiență, sau mai bine zis, un multiplicator pentru experiențele noastre: căci, dacă ne-am margini la ceea ce putem trai sau vedea în jurul nostru intr-o viață de om, am fi foarte săraci." Nicolae Manolescu

Ziua francofoniei

20 Martie

Alors_on_fête! Elevii școlii noastre au sărbătorit azi Ziua Internațională a Francofoniei. Dedicăm această activitate bucuriei lingvistice, prin cântec, poezie, compoziție literară sau artistică, promovând astfel valorile comune ale Organizației Internaționale a Francofoniei: diversitatea culturală și toleranța, dreptul la educație și drepturile omului, libertatea de exprimare și democrația, dezvoltarea durabilă și pacea.

Desfășurând această activitate ne-am gândit și la copiii Ucrainei, a căror bucurie de a se afla în școli alături de colegi și cadre didactice a fost așa de crunt spulberată, și a căror liniște alături de familiile lor a fost așa de dureros nimicită...

Ne rugăm pentru pace în Ucraina și în lumea întreagă!

Mesaj rapid


Articole postate recent

Prev Next

Povesti la bunici

{gallery}Poze-2018-2019/PovestiBunici{/gallery}

Scoala altfel 2018-2019

Raport final scoala altfel {gallery}Poze-2018-2019/ScoalaAltfel{/gallery}

Centenar 2018

{gallery}Poze-2018-2019/Centenar{/gallery}

Online acum

Avem 28 vizitatori și niciun membru online